Odmładzanie skóry twarzy laserem frakcyjnym

wady i zalety frakcyjnego odmładzania skóry twarzy laserem

Proces starzenia jest naturalnym biologicznym prawem każdego organizmu ludzkiego. Nieuchronnie na różnych częściach ciała pojawiają się oznaki starzenia się skóry w postaci zmarszczek, obniżonego napięcia i plam starczych. Twarz, ze względu na ciągłe działanie promieniowania ultrafioletowego, pracę mięśni twarzy i mięśni żujących, jest szczególnie podatna na więdnięcie. Z oczywistych powodów kobiety w każdym wieku chcą zachować świeżość i młodzieńczy wyraz twarzy. W takiej sytuacji na ratunek przychodzą nie tylko kremy i maski, ale także odmładzanie skóry za pomocą ekspozycji frakcyjnej.

Istota i zalety metody

Technologia polega na wystawieniu skóry na działanie energii o wysokiej częstotliwości. Wiązki o określonej długości fali powodują reakcje termiczne, a raczej odparowują komórki na określonej głębokości. Zniknięcie niektórych komórek wywołuje syntezę włókien kolagenu i elastyny. Wraz z wiekiem następuje znaczne zmniejszenie syntezy kolagenu i elastyny ​​w grubości skóry. To właśnie te włókna nadają skórze elastyczność i młodość, będąc w istocie budulcem naskórka i skóry właściwej. Tak więc pod działaniem lasera następuje odmłodzenie twarzy.

Odmładzanie laserowe to nowoczesna technika, która sprawdziła się na rynku usług kosmetycznych. Spójrzmy na niektóre korzyści:

  • Zabieg frakcyjny jest zabiegiem absolutnie bezbolesnym. Według opinii nie ma nawet minimalnego dyskomfortu.
  • Technologia zakłada minimalne uszkodzenie skóry, dzięki czemu ślady po terapii znikają w ciągu 4-5 dni.
  • Technologia pozwala na jednoczesną pracę na dużym obszarze. Takie podejście maksymalnie aktywuje procesy regeneracyjne, co prowadzi do aktywnego wygładzenia zmarszczek.

Efekty uboczne i działania niepożądane po opisanej interwencji są niezwykle rzadkie. Najbardziej typowe to przekrwienie i złuszczanie w okolicy zabiegowej, umiarkowane samoistne swędzenie. Czasami dochodzi do aktywacji infekcji opryszczki. Przy częstych zaostrzeniach opryszczki przed wykonaniem odmładzania frakcyjnego wymagana jest konsultacja z dermatologiem i specjalistą chorób zakaźnych.

Jaki jest przebieg leczenia

Jedna sesja terapeutyczna trwa od 25 do 40 minut. Terapia reparatywna może być stosowana na twarz, szyję i dekolt. W gabinecie pacjent leży i może się zrelaksować.

Dla uzyskania maksymalnego efektu wymagane są 3-4 procedury. Optymalna przerwa między sesjami to 2 do 4 tygodni. W tym czasie naskórek i skóra właściwa w pełni przywracają swój potencjał regeneracyjny. Kurs standardowy składa się z 4 zabiegów. Najbardziej wyraźny efekt wizualny widoczny jest po 3 miesiącach od zakończenia kursu. W razie potrzeby sesje można powtórzyć po 1 roku.

Pod koniec istnieje duże prawdopodobieństwo swędzenia lub łagodnego pieczenia, które samo ustąpi po 1-2 godzinach. Hyperemia i niewyrażony obrzęk utrzymują się przez 2-3 dni. We wczesnym okresie rekonwalescencji dermatolodzy zalecają stosowanie maści leczniczych i sprayów zawierających dekstpantenol.

Opieka higieniczna jest dozwolona w dniu zabiegu, tylko wizyta w saunie lub na basenie powinna być ograniczona w ciągu tygodnia. Nie zaniedbuj filtrów przeciwsłonecznych - powłoki po zabiegu są szczególnie wrażliwe na światło ultrafioletowe.

Ekspozycja ułamkowa to skuteczna metoda, której wpływ na oznaki starzenia został potwierdzony badaniami naukowymi. Bezpieczeństwo, bezbolesność i komfort zabiegu sprawiają, że jest to jeden z najpopularniejszych w praktyce kosmetologicznej.